Prvý deň v škôlke....

Vstup dieťaťa do Materskej školy je prvým krôčikom do spoločnosti. Ten zo sebou prináša mnoho zmien: rozmanitý denný režim, prítomnosť iných detí, učiteľky a pod.

V škôlke každá hračka, každý kútik, či miesto je pre všetkých. Každý môže " všetko" a každý má právo na " všetko" rovnakou mierou- i na pozornosť učiteľky. Väčšina detí nechápe prečo je odkázaná na seba v takej " nepríjemnej situácii" .

V posledných rokoch sa deti adaptujú v prostredí Materskej školy veľmi dobre. Dajme deťom pocítiť, že sme naň hrdé, že ich veľmi ľúbime, a pobyt medzi kamarátmi je tá najúžasnejšia vec na svete.

Strach vo vaších očiach im istotu nedodajú. Akékoľvek otázky a obavy riešte otvorenou komunikáciou s učiteľkami. Veľa šťastia!

Vítame nových kamarátov v škôlke:   Saskiu, Olíviu, Sebastiánka, Oliverka, Tobiaska, Tomáška, Ninku, Branka, Emku a Alexka.

<< říjen / 2017 >>

Z DALŠÍCH WEBŮ